Kvalitný teambuilding alebo kongres: Na čo sa zamerať pri organizácii?

Dostatočný počet lôžok nestačí. Sústreďte sa aj technické zázemie, stravu alebo ponuku voľnočasových či teambuildingových aktivít, ktoré vhodne doplnia každý business event.

Zorganizovať kvalitnú firemnú akciu mimo pracoviska je vždy výzvou. U nás vo Wellness hoteli Patince máme s firemnými klientmi množstvo skúseností – usporadúvajú u nás teambuildingy, konferencie, workshopy alebo školenia, dokonca aj vianočné večierky. V spolupráci s našou manažérkou pre obchod a konferencie Zuzanou Bogdányiovou sme preto spísali pár tipov, na čo nezabudnúť pri výbere vhodného ubytovania a aké teambuildingové aktivity ľudia milujú.

Využite možnosť zorganizovania

Vianočných večierkov

Platnosť pobytu
-

Na čo sa pýtať pred rezerváciou ubytovania?

Niektoré otázky sa môžu zdať zbytočné, ale vždy je lepšie si všetko poriadne ujasniť, aby vám nechýbalo niečo zásadné. Na čo by ste sa teda mali poskytovateľa ubytovania a konferenčných priestorov pýtať?

kongresova_hala.jpgFoto: Wellness hotel Patince

 1. Aká je kompletná ubytovacia kapacita?
 2. Aká je kapacita konferenčných miestností? Veľkosť ubytovacej kapacity sa od tej konferenčnej môže líšiť. Preto si obe informácie poriadne ujasnite. V našom prípade sa do našej veľkej kongresovej miestnosti vojde až 230 ľudí a so všetkými prístelkami a typmi izieb máme kapacitu až 250 lôžok.
 3. Sú k dispozícii aj menšie seminárne miestnosti? Firmy sú rôzne veľké, majú rôzne požiadavky a jedna veľká kongresová miestnosť im nemusí stačiť. Aj z tohto dôvodu poskytujeme variabilné priestory, ktoré uspokoja všetky požiadavky našich firemných zákazníkov. Našu veľkú kongresovú aj menšiu konferenčnú miestnosť vieme jednoducho rozdeliť na dva menšie priestory.
  kongresova_hala2.jpgFoto: Wellness hotel Patince
 4. Aká je kapacita reštaurácie? Sú v objekte ďalšie občerstvovacie zariadenia? Tieto informácie sa vám budú hodiť, ak ľudia budú chcieť zájsť večer napríklad na neformálny drink.
  jedlo.jpgBar môže byť skvelým miesto pre neformálny meeting. Foto: Wellness hotel Patince
 5. Aká je strava? Prečítajte si menu, pozrite si prípadné fotky, zistite si referencie na kvalitu jedla. Zlé jedlo a pitie dokáže ľuďom pokaziť nejednu akciu. Okrem toho sme zaznamenali, že v posledných rokoch je zo strany našich firemných zákazníkov záujem o zdravé stravovanie, preto sa aj my snažíme upravovať jedálniček tak, aby vyhovoval tomuto trendu a sme vždy pripravení reagovať na požiadavky kvôli potravinovým alergiám alebo intoleranciám.
  jedlo_2.jpgKvalitné jedlo ocenia všetci účastníci firemnej akcie. Foto: Wellness hotel Patince
 6. Aká je kvalita wi-fi pripojenia? Aj keď by človeku pár dní bez internetu prospelo, wi-fi pripojenie je pre rôzne kongresy, teambuildingy a iné firemné akcie úplnou nutnosťou. Preto je dôležité, aby sieť nespadla, pokiaľ sa na ňu zrazu pripoja všetci účastníci akcie.
 7. Aké je technické vybavenie konferenčných/školiacich miestností? Budeme si musieť niečo priniesť so sebou? Ide o veľmi dôležitú informáciu. Zlá technika môže spôsobiť, že niektorí ľudia nebudú dobre počuť alebo sa vám nespustí prezentácia z vášho počítača. Aj my sme sa museli prispôsobiť a investovať do novej audiovizuálnej techniky, aby mali naši klienti z rôznych prezentácií či premietaní dobrý a ničím nerušený zážitok.
 8. Čo všetko je v cene ubytovania? Wellness hotely majú pre účastníkov firemných akcií v cene napríklad aj wellness, prípadne ponúkajú zľavy na rôzne procedúry či výlety.
  wellness.jpgWellness, sauna alebo bazény zdarma potešia každého účastníka akcie. Foto: Wellness hotel Patince
 9. Čo sa dá v hoteli robiť po večeroch?
 10. Aké sú teambuildingové aktivity? Nebojte sa opýtať, ak máte v hlave nejaké zaujímavé nápady a nevideli ste ich v ponuke. Kvalitné ubytovacie zariadenia sa vám pokúsi vyjsť v ústrety alebo vám ponúkne nejakú vhodnú alternatívu. U nás v Patinciach sme napríklad v minulosti organizovali súťaž v bagrovaní piesku počas teambuildingu cestárov.

Využite množstvo výhod a bonusov

AJ POČAS ROKU 2019

Platnosť pobytu
-

Teambuildingové aktivity = neobyčajný zážitok

Veľká časť firemných akcií, ktoré sa u nás organizujú, sú práve teambuildingy. Preto postupne pridávame nové a neopozerané teambuildingové aktivity. Tie však môžete využiť aj pri organizovaní kongresu, konferencie, semináru či workshopu. Ľudia, ktorí celý deň sedia na jednom mieste, si radi oddýchnu.

ludia_plavba.jpgPlavby po Dunaji je možné absolvovať aj počas jesene. Foto: Wellness hotel Patince.

Aj keď medzi našimi firemnými zákazníkmi stále vedie záujem o wellness centrum, bazénový a saunový svet alebo o klasické športové aktivity a cvičenia, stupňujú sa požiadavky aj po rôznych nevšedných aktivitách, ako je napríklad body sushi alebo let balónom. Ak vám dochádzajú nápady, ako účastníkov akejkoľvek firemnej akcie zaujať, ponúkame vám 4 zaujímavé tipy, ktoré majú v súčasnosti u našich klientov najväčší úspech.

 1. Degustácie vín alebo pálenky sú u nás v Patinciach snáď najobľúbenejšie. Na ich organizácii spolupracujeme s kvalitnými dodávateľmi a odborníkmi. Účastník sa počas ochutnávky zoznámi nielen s dobrým pitím, ale niečo sa aj priučí. Do tejto aktivity sa rada zapojí väčšina účastníkov firemnej akcie.
 2. Escape rooms čiže únikové miestnosti sú väčšinou turistickou atrakciou veľkých miest. My ich ale s veľkým úspechom organizujeme aj pre našich firemných klientov. Skupina ľudí je uzavretá v miestnosti a pomocou rôznych stôp, hlavolamov a logických hádaniek rieši, ako sa z miestnosti dostať. Všetci účastníci si pritom musia pomáhať, sú nútení komunikovať a dochádza tak k stmelenie tímu. Ľudia si pri riešení záhady tiež dokonale odpočinú od práce.
 3. Výlet loďou po Dunaji za zvukov cigánskej kapely je pre našich firemných klientov neopakovateľným zážitkom. V Patinciach máme šťastie, že sa náš areál nachádza v blízkosti Dunaja a vďaka našej zemepisnej polohe je u nás dlho slnečno. Plavby na lodi tak vo veľkom organizujeme aj na jeseň.

Či sú už vyberiete akúkoľvek aktivitu alebo ubytovanie, vždy myslite hlavne na účastníkov podujatia. Nemusíte sa zavďačiť všetkým, ale každý by mal mať možnosť vybrať si. Ak máte ďalšie otázky ohľadom organizovania firemných akcií, pokojne nám napíšte alebo zavolajte.

Kontakt:

Mgr. Katarína Petrániová
kongresy@wellnesspatince.sk
0918 809 046

Nezáväzná cenová ponuka

Všetky polia označené hviezdičkou * sú povinné.